Giriş Yap Üye Ol
Sanayi Makinaları Endüstri Makinaları Endüstriyel Mutfak Endüstriyel Temizlik Endüstriyel Hırdavat Taşıma - İstifleme Kompresör Raf- Ürün Teşhir Çadır-Tente-Kepeng Konteyner-Kabin
İş Makinaları Asfalt Makinası Beko-Loder-Kazıcı Yükleyici Beton Pompası Dozer Kepçe Ekskavatör Eleme Tesisi Finişer Froze Kazık Makinası Greyder Kar Delici - Araç Kaya Kamyonu Konkasör Kule Vinç Kum Atma Makinası Loder - Yükleyici Mobil Vinç Mobil Asansör Silindir Sondaj Makinası Transmikser Parça - Ataşman
Tarım Makinaları Traktör Balya - Silaj Biçerdöver Budama Makinası Çapa Makinası Çayır - Çim - Ot Biçme Diskaro Ekim Makinası Fındık Patoz Toplama Makinası Fıstık Hasat Makinası Gübre Dağıtma Serpme Gübre Kurutma Makinası Gübre Parçalama Makinası Harman Makinası Konveyör - Bant - Helezon Kültivatör Meyve Zeytin Toplama Makinası Mısır Hasat Tablası Mısır Sıiaj Makinası Orak Tırpan Makinası Pamuk Toplama Makinası Pancar Motoru Pancar Sökme Makinası Patates Makinaları Pelet Makinası Pulluk Rotavatör Römork Saman Makinaları Sulama Makinaları Su Pompası- Motoru Süt Sağma Makinası Tırmık Makinası Talaş Hazırlama Makinası Toprak Çim Havalandırma Makinası Toprak Burgu Makinası Genel Toprak Makinaları Üfleme Toplama Makinası Yaprak Dal Öğütme Makinası Yem Ezme Kırma Makinaları Yem Karma Makinası Diğer Tarım Makinaları Diğer Tarım Araçları
Elektrik-Enerji Jeneratörler Akaryakıt Ürünleri Elektrik Elektronik Güneş Panelleri Rüzgar Tirbini Diğer
Denizcilik ve Ekipmanları

Kutu Tipi Toz Boya Pişirm Fırını

Fiyat :
32500 ₺
İlan Numarası :
154341522711391
İlan Tarihi :
2018-11-28
Durumu :
Sıfır
Teslimat :
Sorunuz
İlan Tipi :
Satılık
Ürün hakkında bilgi almak için 'Mesaj Gönder' butonuna tıklayınız.
Sprey Metal Elektrostatik Toz ve Yaş Boyama Sistemleri
Normal Üye
Türkiye / İstanbul
Üyelik Tarihi  2018.11.28
0 ( 216 ) 420 - 80 - 36
0 ( 530 ) 579 - 84 - 46
info@spreymetal.com Mesaj Gönder
Bu ürün 265 kez görüntülendi
Ürün Açıklaması

Kutu Tipi Fırınlar, kurutma ve pişirme işlemini gerçekleştirecek şekilde, parçanın bir askı veya taşıyıcı araba gurubuyla Fırın içerisine yüklenmesi prensibi ile çalışmakta, yüksek verimli, yerden tasarruflu olup, üretim prosesinin akışına göre faklı sistemlerde imalâtı yapılmaktadır.

Kutu Tipi Fırınlar genel olarak düşük kapasiteli imalâtlarda, ilk yatırım maliyetinin düşüklüğü sebebi ile tercih edilmektedir. Continue Fırınlara göre daha az yer kaplaması ve “düşük yakıt maliyeti” sebebi ile kullanıcılara avantajlar sağlamaktadır.

Teknik Özellikleri

 

Kutu Tipi Fırınla sandviç paneller halinde şase üzerine kurularak demonte halde imal edilmektedir. Pişirme Fırınının iç kısmına gelen bölümü 1.2mm Galvaniz, dış kısmına gelen bölümü 1.2mm ST 37 Boyalı Saçtan imal edilmektedir. Fırın dış sacı elektrostatik toz boya ile kaplanmakta ve korozyon direnci artırılmaktadır.

Pişirme fırını panelleri standart olarak 150mm izolasyon malzemesi ile izole edilmektedir. Fırın panellerinin iç kısmına gelen bölümü 50mm Kaya Yünü, dış kısmına gelen bölümü 200mm cam yünü sıkıştırılarak izole edilmektedir. Pişirme fırınındaki bu yalıtım özelliğinden dolayı ısı kayıpları ortam sıcaklığının ( + – 10) derece üzerine çıkmamaktadır. Bu sayede pişirme fırınlarımız daha az yakıt tüketmekte ve çalışma ortamını gereğinden fazla ısıtmamaktadır.

Pişirme fırını içerisinde hava sirkülasyonunu sağlayan radyan tip Fan bulunmakta, fırın boyunca uzanan hava kanalları ve kanallar üzerine yerleştirilmiş menfezler sayesinde fırın içeresinde homojen bir ısı dağılımı gerçekleştirilmektedir.

Isı kontrolü fırın içerisine yerleştirilen termokupl vasıtası ile yapılmaktadır. Kutu Tipi Fırınlar, istenilen dereceye geldiğinde otomatik olarak sinyal vermekte ve pişirme fırını ısı kontrol panosu üzerinde bulunan dijital saat vasıtası ile 0 – 230 ºC’ye kadar ayarlanabilmektedir.

 

ISITMA ÜNİTESİ

Isıtma Ünitesi ( Termoblok) maksimum verim minimum yakıt sarfiyatı esasına göre dizayn edilmektedir. Fırın arka kısmına monte edilen Isıtma Ünitesi ( Termoblok) Fırın ısısını ortam sıcaklığından +250 ºC ye kadar çıkarabilmektedir. Isıtma Ünitesi 310 kalite paslanmaz çelik malzemeden imâl edilir ve 1450 ºC ye kadar dayanıklıdır.

Isıtma Ünitesi ( Termoblok) Yanma odası içerisine konulmakta etrafı 150mm kaya yünü ve Cam Yünü ile İzole edilmektedir. Yanma odasına, Isıtma Ünitesi ( Termoblok) arızalarına karşı müdahale kapağı mevcuttur. Yanma odasında ısıyı fırın içerisine dağılımı Sirkülasyon Fanları ile sağlanmaktadır.

Firmanın Diğer Ürünleri
Toz Boya Uygulama Kabini Siklonlu ve Filtreli
U Tipi Toz Boya Pişirme Fırını