Giriş Yap Üye Ol
Sanayi Makinaları Endüstri Makinaları Endüstriyel Mutfak Endüstriyel Temizlik Endüstriyel Hırdavat Taşıma - İstifleme Kompresör Raf- Ürün Teşhir Çadır-Tente-Kepeng Konteyner-Kabin
İş Makinaları Asfalt Makinası Beko-Loder-Kazıcı Yükleyici Beton Pompası Dozer Kepçe Ekskavatör Eleme Tesisi Finişer Froze Kazık Makinası Greyder Kar Delici - Araç Kaya Kamyonu Konkasör Kule Vinç Kum Atma Makinası Loder - Yükleyici Mobil Vinç Mobil Asansör Silindir Sondaj Makinası Transmikser Parça - Ataşman
Tarım Makinaları Traktör Balya - Silaj Biçerdöver Budama Makinası Çapa Makinası Çayır - Çim - Ot Biçme Diskaro Ekim Makinası Fındık Patoz Toplama Makinası Fıstık Hasat Makinası Gübre Dağıtma Serpme Gübre Kurutma Makinası Gübre Parçalama Makinası Harman Makinası Konveyör - Bant - Helezon Kültivatör Meyve Zeytin Toplama Makinası Mısır Hasat Tablası Mısır Sıiaj Makinası Orak Tırpan Makinası Pamuk Toplama Makinası Pancar Motoru Pancar Sökme Makinası Patates Makinaları Pelet Makinası Pulluk Rotavatör Römork Saman Makinaları Sulama Makinaları Su Pompası- Motoru Süt Sağma Makinası Tırmık Makinası Talaş Hazırlama Makinası Toprak Çim Havalandırma Makinası Toprak Burgu Makinası Genel Toprak Makinaları Üfleme Toplama Makinası Yaprak Dal Öğütme Makinası Yem Ezme Kırma Makinaları Yem Karma Makinası Diğer Tarım Makinaları Diğer Tarım Araçları
Elektrik-Enerji Jeneratörler Akaryakıt Ürünleri Elektrik Elektronik Güneş Panelleri Rüzgar Tirbini Diğer
Denizcilik ve Ekipmanları

DM-15 Mobil Konkasör – Kapalı Devre Yeni Teknoloji

Fiyat :
306000 €
İlan Numarası :
153597575249613
İlan Tarihi :
2018-09-03
Durumu :
Sıfır
Teslimat :
Sorunuz
İlan Tipi :
Satılık
Ürün hakkında bilgi almak için 'Mesaj Gönder' butonuna tıklayınız.
Mehmet Ergun
Normal Üye
Türkiye / İzmir
Üyelik Tarihi  2018.09.03
0 ( 232 ) 864 - 14 - 16
0 ( 546 ) 842 - 86 - 87
dm01makina@gmail.com Mesaj Gönder
Bu ürün 1493 kez görüntülendi
Ürün Açıklaması

DM-15 Mobil Konkasör – Kapalı Devre Yeni Teknoloji

DM 15 – Mobil Kapalı Devre Kırma Eleme Tesisi Yeni teknoloji

Yeni Nesil DM  15 kapalı devre kırma eleme sisteminin tümü tek bir platformda toplanmış olup, bir tır ile taşınabilir. Kısa sürede işletmeye alınabilmesi için DM Ar-Ge Grubu tarafından özel olarak dizayn edilmiştir. Klasik konkasör tesislerinin yapabileceği işleri tek başına, fazlası ile yapabilir. Şu an Dünya ve Türkiye pazarında en çok tercih edilen makinalarımızdandır.

Sistemdeki mevcut makina ve ekipmanlar;

​*Titreşimli Besleyici ve Haznesi Besleyici sistemi 2 adet İtalyan Oli marka vibromotorla tahrik edilmektedir. Bu sayede sorunsuz çalışma ve minimum bakım ile çalıştırılabilmektedir.Besleyici haznesi ekskavatör ve loder ile beslemeye uygun olup, daimi çalışmalarda ilave hazne ile kamyonla da besleme yapılabilir.Besleyicide ve haznede tüm aşınma noktaları değiştirilebilir aşınma zırhları ile korunmaktadır. Aşınma olabilecek noktalarda aşınma zırhları cıvatalı olup kolayca değiştirilebilmektedir.

İlave hazne hidrolik sistem sayesinde açılıp kapanabilmektedir. Bu sayede kolay montaj ve demontaj sağlamaktadır.

Besleyici tablasında eleme sistemi vardır. Bu eleme sisteminde, iri malzemeyi elemeye uygun zig zag tip ızgara sistemi kullanılmıştır. By-pass konveyörü sayesinde elenen topraklı ya da ince malzeme by-pass konveyörü ile stok alanına dökülebilir ya da istenildiğinde klapeli oluk sayesinde ana banta yönlendirilebilir. Klapeli oluk sayesinde kırmaya gerek duyulmayan maden yada taş, kırıcıya girmeden stok alanına taşınabilir veya ana banta beslenebilir. Bu sayede kapasiteye ilave yapılabilmektedir.

*DM 15 Gelişmiş Turbo Kırıcı SistemiDM 15 kırıcı sisteminde primer, sekonder, tersiyer olmak üzere 3 kırma işlemini yapabilen, özel dizayn, ağır hizmet tipi turbo kırıcıdır.Rotor: 1400 x 1200 mmRotorlar özel olarak imal edilmiş olup aşınmaya maruz kalan kısımları sert dolgu elektrod kaynağı ile doldurulmuş olup aşınmaya karşı dayanıklıdır.Besleme oluğu: 1200 x 1200 mmMotor Gücü: 200 – 250 kWTurbo kırıcının tahrik sisteminde bulunan motor gerdirmesi hidrolik sistem tarafından gerçekleştirmekte olup, bu sistem sayesinde kırıcıyı devreye alma sorunsuz gerçekleşmektedir.Kırıcıda, inceltmeyi sağlayan 2 adet uzun tip ayar blokları bulunur. Bu bloklar sayesinde inceltme eğrisi çok yüksektir.Kırıcı yan duvar zırhlarında Hardox 500 aşınma zırhı kullanılmaktadır.Rotor paletleri  % 16-18 mangan ve krom alaşımlıdır. Ayrıca iki taraflı kullanıma uygundur. Bu sayede daha uzun aşınma süreleri yakalanabilir.Ayar blokları  % 16-18 mangan ve krom alaşımlıdır. Ayar bloklarıda kolay ayar yapılabilmesi için hidrolik ayar mekanizması bulunmaktadır.Kırıcıda açma kapama için ayrıca 2 adet kaldırma pistonu mevcuttur.Güçlü gövde, güçlü rotor ve güçlü ayar blokları sayesinde benzersizdir.50 kata varan yüksek küçültme oranları ile emsalsizdir.Kırıcı içine kırılamayacak bir malzeme girdiğinde, hidrolik aşırı yük önleme tertibatı devreye girip kırıcı elemanları korunmaktadır.

 

*Ana Konveyör Bant Sistemi:1000 mm genişliğinde olup paletli tiptir.Tahrik tamburları kauçuk kaplı ve dişli tiptir.Redüktörler 3 aktarmalı “K” tip olup yeni nesil tork bağlamalı sistemdir.Dışarı dökülmeyi önlemek için yan sıyırıcı sistemi mevcuttur.Döküş toplama oluğu sistemi sayesinde oluk çevresinde malzeme düşüşü sağlanır.*Titreşimli Elek Sistemi Yüksek Kapasiteli:Ebat:  2000 x 5000mmMotor Gücü: 22 kWKat Adeti: 3 KatlıTitreşime uygun özel tip rulmanlı*Elek altı Stok Konveyörü1000 mm genişliğinde olup katlanır tiptir.Tahrik tamburları kauçuk kaplı ve dişli tiptir.Redüktörler 3 aktarmalı k tip olup yeni nesil tork bağlamalı sistemdir.Nihai ürünün stok alanına dökülmesi esnasında dışarı dökülmeyi önlemek için yan sıyırıcı sistemi mevcuttur.Sistemi kolay montaj ve demontaj yapabilmek için hidrolik piston ile açma ve katlanabilme özelliğine sahiptirDöküş toplama oluğu sistemi sayesinde oluk çevresinde malzeme düşüşü sağlanır.*Stok Konveyörü2 adet olup, 600 mm genişliğinde katlanır tiptir.Tahrik tamburları kauçuk kaplı ve dişli tiptir.Redüktörler 3 aktarmalı k tip olup yeni nesil tork bağlamalı sistemdir.Nihai ürünün stok alanına dökülmesi esnasında dışarı dökülmeyi önlemek için yan sıyırıcı sistemi mevcuttur.Sistemi kolay montaj ve demontaj yapabilmek için hidrolik piston ile açma ve katlanabilme özelliğine sahiptirDöküş toplama oluğu sistemi sayesinde oluk çevresinde malzeme düşüşü sağlanır.*Geri Dönüş Konveyörü 1600 mm genişliğindedir.Tahrik tamburları kauçuk kaplı ve dişli tiptir.Redüktörler 3 aktarmalı k tip olup yeni nesil tork bağlamalı sistemdir.Dışarı dökülmeyi önlemek için yan sıyırıcı sistemi mevcuttur.Döküş toplama oluğu sistemi sayesinde oluk çevresinde malzeme düşüşü sağlanır.*Geri Dönüş Konveyörü 2​600 mm genişliğinde olup paletli tiptir.Tahrik tamburları kauçuk kaplı ve dişli tiptir.Redüktörler 3 aktarmalı k tip olup yeni nesil tork bağlamalı sistemdir.Dışarı dökülmeyi önlemek için yan sıyırıcı sistemi mevcuttur.Döküş toplama oluğu sistemi sayesinde oluk çevresinde malzeme düşüşü sağlanır.*By-Pass Konveyörü​500 mm genişliğindedir.Tahrik tamburları kauçuk kaplı ve dişli tiptir.Redüktörler 3 aktarmalı k tip olup yeni nesil tork bağlamalı sistemdir.Sistemi kolay montaj ve demontaj yapabilmek için hidrolik piston ile açma ve katlanabilme özelliğine sahiptirDışarı dökülmeyi önlemek için yan sıyırıcı sistemi mevcuttur.Döküş toplama oluğu sistemi sayesinde oluk çevresinde malzeme düşüşü sağlanır.

*Mobil Şasi Sistemi 3 dingilli olup hava frenli yürür aksam ve sinyalizasyon tertibatı mevcuttur. Özel ağır hizmet tipi konstrüksiyon şasilidir. Hidrolik sistemde 6 hidrolik ayak mekanizması vardır. Bu ayaklar kilitlendikten sonra sabit ayakla güçlendirilir.Hidrolik Güç Sistemi 125 litre depo hacmiyle,  sayesinde tüm pistonlar, özel kumanda sistemi ile kontrol edilir.

*Pano ve Kumanda SistemiMalzemesi Siemens markalıdır. Pano sisteminde radyo kontrol frekansı ile çalışan uzaktan kumanda sistemi vardır Ayrıca pano sistemi toz ve suya karşı özel izolasyonludur.Kullanılan panoda her ne kadar toz ve suya karşı izolasyonluda olsa,  DM  Makina olarak pano sistemlerimiz yaklaşık 8 metre ana şaseden uzaklaştırabilen bir sistem ihtiva eder.

*PlatformlarBu yeni nesil kırma eleme sisteminde kırıcı üzerinde makina çalışmasını izlemek için platform sistemi mevcuttur. Ayrıca bu platforma çıkmada kullanılan özel güvenlikli yürüyüş yolları vardır. Ayrıca eleme sistemi etrafında sağ ve sol yan olmak üzere iki taraflı yürüyüş ve müdahale platformu bulunmaktadır.

*PLC Kontrol Sistemi Otomasyonun en önemli parçalarından olan PLC (Programlanabilir Mantıksal Denetleyici) konusunda kullanılan markalar çeşitlilik göstermekle birlikte yoğun olarak Schneider  Electric marka PLC’ler tercih edilmektedir.PLC’ler üretim hızı ve otomasyonu sağlaması açısından üretime büyük bir ölçüde katkıda bulunmaktadır.İnsan hatalarını engellemek için programlanmıştır. Üretim elemanlarında oluşacak hataları yok etmek ve sorunsuz çalıştırma için bu sistem kullanılmaktadır.

*Uzaktan Kumanda (Radyo Kontrol Sistemi) ile tüm fonksiyonların kontrolü yapılabilmektedir.

– Tozsuzlandırma Sistemi, ana konveyörde tozu bastırmak için yüksek basınçlı suyu nozula püskürterek tozma engellenir.– Elektrik Motorları IE2 yüksek verimli tiptir.– Konveyör bant sistemleri EP 125 ve EP 160 kortbezli 10 ve 14 mm kalınlığında uzun kullanıma uygundur.– Rulmanlar, SKF veya muadilidir.

Toplam Motor Gücü: 256 kwMaksimum Besleme Boyutu: 1200 mmİdeal Besleme Boyutu: 0 – 1050 mmFinal Boyutu: 0 – 20 mm veya daha büyük nihai ürün verecek şekilde ayarlanabilir.  (0 – 5 mm, 5 – 12 mm, 12 – 20 mm veya istenen üç tip malzeme ve ayrıca by-pass ürünü çıkışı)Kapasite kırılacak malzeme ile besleme ve nihai ürün boyutlarına göre değişken olup 200 – 300 ton kapasitelidir.

Sistemdeki Ek Standart Özellikler– Kamyon ile besleme yapabilmeye yarayan Extra ilave hazne– By-pass sistemi ve By-pass Konveyorü– Tozsuzlandırma Sistemi

Opsiyonel Özellikler– Manyetik Mıknatıslı Konveyör Bant (Opsiyonel)                                                                        – Jeneratör Sistemi opsiyonel olup Cummins, Perkins, Doosan, Deutz markalarının dizel motorları ve Marelli ya da Stanford alternatörlüdür. (Opsiyonel)

** Ağırlık: 52 ton

Tüm ürünlerimiz CE belgelidir.